Харківська обласна асоціація футболу

Громадська спілка

17 травня 2019 року в м. Запоріжжя відбулося засідання Виконавчого комітету Федерації футболу України та ХХІІ Конгрес ФФУ, в якому взяли участь делегати від Харківщини. На засіданні виконкому, зокрема, розглянувши пропозиції тренерських штабів національної, молодіжної та національної жіночої збірних команд України стосовно місць проведення кваліфікаційних матчів у 2019 році,  вирішили визначити місцем проведення матчу кваліфікаційного раунду чемпіонату Європи-2020 між національними збірними командами України та Литви 11 жовтня 2019 року місто Харків, стадіон ОСК «Металіст», місцем проведення матчу кваліфікаційного раунду молодіжного чемпіонату Європи-2021 між молодіжними збірними командами України та Фінляндії 6 вересня 2019 року місто Запоріжжя, стадіон «Славутич-Арена», місцем проведення матчу кваліфікаційного раунду молодіжного чемпіонату Європи-2021 між молодіжними збірними командами України та Мальти 10 вересня 2019 року місто Запоріжжя, стадіон «Славутич-Арена», місцем проведення матчу кваліфікаційного раунду жіночого чемпіонату Європи-2021 між національними жіночими збірними командами України та Німеччини 3 вересня 2019 року місто Львів, стадіон «Арена Львів».

Делегати конгресу ухвалили рішення про перейменування Федерації футболу України в Українську асоціацію футболу. Такий крок став другим етапом ребрендингу спілки, який розпочався ще три роки тому. За словами президента організації Андрія Павелка, вибір на користь нової назви є закономірним у контексті початку творення нової, європейської історії українського футболу. «Таке рішення є логічним продовженням реалізації нашої стратегії розвитку українського футболу, в основу якої лягли ключові інновації й управлінські реформи, реалізовані протягом останніх кількох років в УЄФА. І ми вдячні нашим партнерам з УЄФА за супровід і допомогу в проведенні ребрендингу нашої спілки. Приємно чути, що представники футбольних асоціацій інших країн зараз звертаються до УЄФА й просять допомогти їм із модернізацією власних брендів, щоб було, цитую дослівно, «як в Україні». Це також є свідченням успішності нашого вибору і впізнаваності українських футбольних символів, чому сприятиме й нова назва спілки. Адже тепер абревіатура в назві англійською виглядає як UAF, тобто добре відомі всьому світу літери-символи UA — Україна і F — футбол. Такий підхід значно спростить позиціонування й популяризацію бренду українського футболу в Європі та світі», — переконаний Андрій Павелко.

Також, виступаючи перед делегатами конгресу, президент ФФУ Андрій Павелко відзначив суттєві досягнення в розвитку футбольної інфраструктури країни.

«Головна мета діяльності Федерації футболу України — популяризація футболу серед дітей та юнацтва й залучення до гри якомога більшої кількості молоді. На її реалізацію спрямовані й наші організаційні та інфраструктурні рішення в рамках стратегії розвитку футболу в Україні. Протягом останнього року на цьому напрямку нам вдалося досягнути серйозного поступу. Перш за все, це реалізація системної програми відновлення та розбудови спортивної інфраструктури по всій країні, що об’єднала футбольну спільноту, центральну й місцеву владу, а також бізнес. Реконструйовані й зведені нові футбольні поля та стадіони, безліч футбольних майданчиків із високоякісним штучним покриттям, у тому числі виробництва заводу ФФУ, уже створили у великих містах і маленьких селищах у різних куточках України комфортні й безпечні умови для тренувань і змагань тисяч юних футболістів», — сказав Андрій Павелко.

Як відомо, реалізація унікальної програми з відродження футбольної інфраструктури продовжується, однак навіть зараз очевидно, що кількість нових об’єктів, створених починаючи з 2015 року, уже значно перевищує кількість футбольних арен та майданчиків, побудованих із 1991-го по 2014 рік. Зокрема, із 2015-го по 2018 рік у країні було побудовано більш ніж 1 200 об’єктів. Очевидно, що поява нових полів та майданчиків зі штучним покриттям не тільки сприяє залученню нових гравців, а й дозволяє за рахунок більшої витривалості в рази збільшити їхню завантаженість.

«Можемо стверджувати, що починаючи з 2015 року в Україні вже до кінця 2019 року будуть введені в експлуатацію не менш ніж 50 стандартних повнорозмірних футбольних полів та близько 2 тис. майданчиків менших розмірів, що свідчить про робочі темпи виконання нашої програми, — із гордістю сказав президент ФФУ. — Також упродовж 2017—2019 років для тренувальних та спортивно-оздоровчих заходів ми спрямували в регіони понад 104 тис. новеньких м’ячів.

Тобто ми на рік раніше досягаємо наших стратегічних показників, запланованих на 2020 рік, із кількості повнорозмірних полів та стадіонів (50 із 50-ти) та м’ячів (104 тис. замість 100). А враховуючи динаміку будівництва майданчиків, заявлена мета — 2 500 майданчиків — наступного року може бути не тільки досягнута, а й перевиконана».