Огляд матчів. Вища ліга. 16 тур. 07.09.2019.

ФК «Універ-Динамо (м. Харків) -- ФК «Маяк» (м. Валки) 3-0.

Арбітри: Назаров, Бахметьєв, Нефедченко.

ФК «Універ-Динамо» (Харків): Швайченко, Черченко (Бортник, 80),   Омеляненко (Азізов, 56), Ольховський (Сивоконь, 70), Луценко,  Лавренов ( Логінов, 63), Зайчук,  Гнилицький, Бондаренко, Єлоєв (Татьков, 78),  Новіков.

ФК «Маяк» (Валки):  Шварц, Маслов (Пєвний), Шевцов (Решетняк, 84),  Коробкін, Чепур,  Голуб (Корсунов, 90), Бурда, Серпухов (Комісаров, 61), Василенко (Кирилюк, 73), Мальований (Чарковський, 75), Марченко ( Банников, 61).

Голи: Гнилицький, 36, 60; Сивоконь, 78.

Попередження: Лавренов, 24; Омельяненко, 33; Швайченко, 39 – Бурда, 17; Певний, 70; Кирилюк, 74; Комісаров, 83.

Вилучення: Бурда, 42.

Забронювавши після переможного матчу проти ФК «Зміїв» за собою як мінімум срібні нагороди чемпіонату, футболісти  ФК «Універ-Динамо» тепер зосереджені тільки на протистоянні зі своїм головним суперником у боротьбі за чемпіонство ФК «Вовчанськ». Мотивація у харків’ян вагома, тому і налаштованість на всі ігри, що залишилися до завершення першості, в них відповідна. ФК «Маяк» вдало проводить другу коло, а в минулому турі ще й зміг набрати очко в матчі з претендентом на золото ФК «Вовчанськ».

Після стартової десятихвилинної розвідки біло-сині пішли на штурм володінь воротаря «Маяка» Шварца. Раз за разом не реалізовували зручні нагоди Ольховський, Лавренов, Єлоєв, Зайчук, Черченко…але відкрили динамівці рахунок лише на 36 хвилині. Гнилицький, отримавши чудову передачу від Єлоєва, вибіг віч на віч зі Шварцом та точним ударом у кут воріт виводить своїх партнерів вперед, 1-0. Другий тайм став продовженням першого – знову багато небезпеки біля воріт гостей і знову мінімальна (лише два голи) реалізація. На 60 хвилині Гнилицький, зігравши через пас із Зайчуком, з лівого кута штрафного майданчика потужним ударом у дальню дев’ятку подвоює перевагу «Універ-Динамо». Третій  м’яч став підсумком чудової комбінації за участю Бондаренка, Черченка, Логінова та Сивоконя, який відмінним за виконанням ударом з гострого кута ставить крапку у цьому протистоянні. Кінцевий рахунок зустрічі 3-0 на користь ФК «Універ-Динамо».

Детальну інформацію про виступи футбольного клубу «Універ-Динамо» ви можете отримати за посиланням: http://fcud-hnuvs.com.ua та на сторінках команди в соц. мережах.

ФК «Вовчанськ» (м. Вовчанськ) - ФК «Первомайський» (м. Первомайський) 3-1.

16.00. Стадіон «ВАЗ»» м. Вовчанськ.

Арбітри: Максимов, Сагайдачний, Дементьєв.

ФК «Вовчанськ»: Шаповал, Джаухар (Новіков, 46), Березовчук, Покосенко (Радченко, 46), Мизюк С. (Чепіга, 79), Костюк, Тарасенко, Волга (Гуленко, 87), Коваленко (Іванов, 60), Рудь (Батусов, 79), Соломаха (Левоненко, 63).

ФК «Первомайський»: Путренко (Пєсков, 75), Кириченко, Махлоєв, Хріпунов, Тарануха, Кузнецов, Бондар (Ковальов, 76), Басов (Фрусович, 60), Билан (Корсун, 75), Чуніховський, Котляренко (Лисенко, 46).

Голи: Покосенко. 45; Тарсенко, 53; Рудь, 69 –Лисенко, 70.

На 70 хвилині зустрічі Чуніховський ФК «Первомайський» не реалізував пенальті.

Попередження: Тарасенко, 90+1 – Корсун, 90.

Вболівальники, які прийшли на стадіон у Вовчанську, стали свідками повернення у гру зірки українського футболу, колишнього гравця легендарного «Металіста» Андрія Березовчука. Поява у стартовому складі досвідченого захисника позитивним чином відобразилася на загальній грі команди. Перевага на протязі всього поєдинку над суперником, який до цього в останніх чотирьох зустрічах першості взагалі не втрачав очок, варта уваги. Ще в першому таймі Волга, Соломаха та Костюк мали можливості остаточно вирішити долю поєдинку на користь господарів, але лише під завісу тайму Покосенку голом після стандарту вдалося розпечатати ворота Путренка, 1-0. Через 8 хвилин після початку другої половини зустрічі півзахисник вовків Тарасенко вдало скористався передачею від Коваленка і після виходу віч на віч з воротарем гостей подвоює перевагу в рахунку, 2-0. Ще 15 хвилин, і індивідуальна майстерність Рудя збільшує перевагу господарів до трьох м’ячів. Все, що вдалося гравцям Первомайського, так це скоротити різницю у рахунку у середині другого тайму. На 70 хвилині зустрічі у ворота ФК «Вовчанськ» був призначений пенальті. Із ударом з одинадцятиметрової позначки Чуніховського Шаповал впорався, але з добиванням від Лисенка вже не зміг, 3-1. Такий рахунок залишився до фінального свистка арбітру.

Детальну інформацію про виступи  футбольного клубу «Вовчанськ» ви можете отримати за посиланням: http://fcvolchansk.com та на сторінках команди у соц. мережах. Детальну інформацію про виступи  футбольного клубу «Первомайський» ви Можете отримати за посиланням https://www.facebook.com/groups/fcpervomayskiy/.

ФК «Арена» (м. Харків)  -  ФК «Енергетик» (смт. Солоницівка) 1-1.

17.00. Стадіон «Енергетик» смт. Солоницівка.

Арбітри: Поважний, Думенко, Павлов В.

Голи:  Євстратенко, 52 – Кононихін, 57.

На 45+1 хвилині зустрічі Левченко «Арена» не реалізував пенальті.

Попередження: Кондратович, 30; Левченко, 57 – Дойчев, 16; Охотович, 45; Бондаренко, 63.

Формальні господарі поля (гра проходила на домашньому стадіоні «Енергетика») з ФК «Арена» знову зуміли відібрати очки у одного з претендентів на нагороди першості. Маючи наймолодшу команду ліги, головному тренерові харків’ян Віталію Комарницькому вдається налаштовувати своїх гравців на достойний супротив більш досвідченим командам. Не став виключенням і цей поєдинок. Повести в рахунку аренівці мали у доданий арбітром до першого тайму час. За порушення правил воротарем «Енергетика» Охотовичем проти форварда «Арени» був призначений пенальті. Удар з одинадцятиметрової позначки Левченка прийшовся вище воріт. Дебютні обоюдогострі п’ятнадцять хвилин другого тайму завершилися обміном забитих м’ячів. Спочатку харків’янин Євстратенко, зігравши на випередження, вдало замкнув простріл з лівого флангу. Потім захисник «Енергетика» Кононихін виявився найспритнішим у штовханині поблизу воріт «Арени» після подачі зі штрафного і зрівнює рахунок у зустрічі. У час, що залишився до фінального свистка арбітру, кілька нагод відзначитись мали гравці Солоницівки, та надійна не по роках гра на останньому рубежі юного Архіпчука звела нанівець усі зусилля умовних гостей. Підсумок матчу 1-1 і «Енергетик» трохи погіршив свої шанси в боротьбі за третє місце чемпіонату області у Вищій лізі.

Детальну інформацію про виступи футбольного клубу «Арена» ви можете отримати за посиланням: https://www.facebook.com/arenakharkiv/

ФК «Лозова-Панютине» (м. Лозова)ФК «Зміїв» (м. Зміїв)  2-0.

17.00. Стадіон «Локомотив» смт. Панютине.

Арбітри: Чумак, Демченко В., Семенюк.

Голи: Шеншин, 4; Боровик С., 86.

Результат цього протистояння дарує нам неймовірну інтригу на фініші чемпіонату в боротьбі за бронзові нагороди. Тепер ФК «Зміїв», ФК «Лозова-Панютине» та ФК «Енергетик» знаходяться у діапазоні трьох очок і, як висновок - спрогнозувати переможця цього тріо неможливо. Що до самої гри, то атакувальна активність господарів втілилася у результат вже на 4 хвилині зустрічі. Знову спрацювала зв’язка Шатрава – Шеншин при розіграші стандарту. Подача Михайла з кутового і Олександр у високому стрибку головою відкриває рахунок у зустрічі і забиває свій особистий сьомий м’яч у сезоні. Далі ініціативою заволоділи футболісти ФК «Зміїв», але господарі грамотно та надійно побудували свої захисні «редути» і не дозволили гостям створити багато небезпеки біля своїх воріт. Побудувавши гру на контр-атаках, панютинці могли ще до перерви збільшити перевагу у рахунку, але маючи дві «вбивчі» нагоди, форвард господарів Роман Боровик не реалізував жодної. У другому таймі малюнок гри не змінився. ФК «Зміїв» володів ігровою перевагою, а ФК «Лозова-Панютине» намагався піймати суперника на контр-атаці, одна з яких наприкінці зустрічі принесла результат. Сергій Боровик, отримавши м’яч у 20 метрах від воріт зміївчан, невідпорним ударом подвоює перевагу своєї команди і дарує вболівальникам надію на перемогу у боротьбі за третє місце чемпіонату.

ФК «Солідарність» (Золочівський р-н)- ФК «Квадро» (м. Первомайський) 2-0

17.00. Стадіон «Колос» смт. Золочів.

Арбітри: Кофанов, Ткаченко, Бутенко.

Голи: Зайцев, 38; Угбоая, 77.

Попередження: Набока, 36 – Фрунташ, 7

ФК «Солідарність» нарешті здобуває першу перемогу у чемпіонаті! Суперник золочівців ФК «Квадро» у другому колі відібрав очки у претендентів на нагороди першості ФК «Лозова-Панютине» та ФК «Енергетик», а в минулому турі ще й одержав велику перемогу над харківською «Ареною», тому, звісно вважався фаворитом цього протистояння. Але і «Солідарність» у другому колі вже не виглядає безнадійним аутсайдером, провівши на високому рівні кілька останніх матчів. По грі важко було віддати перевагу кому небудь з суперників, та й моментів команди створили приблизно однакову кількість, але господарям пощастило більше. На 38 хвилині на фланговий  простріл Угбоая відгукнувся Зайцев і в дотик відправив м’яч повз воротаря у сітку воріт «Квадро». На 77 хвилині Зайцев міг робити дубль, та його потужний постріл парирував воротар первомайців, а на добиванні найспритнішим виявився Угбоая, 2-0. Такий рахунок залишився на табло до кінця зустрічі.

Детальну інформацію про виступи  футбольного клубу «Квадро» ви можете отримати за посиланням: http://www.olimpikufk.com

4

Огляд матчів. Перша ліга. 16 тур. 07.09.2019.

ФК «Колос» (Красноградський р-н)- ФК «Газовик» (смт. Донець)  3-0 (Технічна перемога)

17.00. Стадіон «Ювілейний» м. Красноград.

Арбітри: Сагаян, Крапівін, Тапчаєв.

Гості за об’єктивних обставин не змогли прибути на гру, тому, згідно регламенту, їм було присуджено технічну поразку. Тепер, незалежно від результатів зустрічей, які залишились до завершення чемпіонату, ФК «Колос» (Красноградський р-н) завоював титул чемпіона Першої ліги Харківської області з футболу! Вітаємо з цією визначною подією усіх гравців, тренерів, керівництво та вболівальників «Колосу» та бажаємо успіхів  та розвитку у подальшому їхній улюбленій команді!

Детальну інформацію про виступи футбольного клубу «Колос» ви можете отримати за посиланням: https://www.facebook.com/groups/211744712821649/

ФК «Дворічна» (смт. Дворічна) - ФК «Колос» (Сахновшинський р-н) 5-2.

17.00. Стадіон «Колос» смт. Дворічна.

Арбітри: Пономаренко В., Лукашук, Терентьєв.

ФК «Дворічна: Порада, Василець (Строєв, 46), Дорошенко, Ткаченко (Коравчук, 73), Токарь, Шейгус, Карєлов, Захарченко (Северін, 70), Ключко, Ільченко (Каверін, 62), Старіков.

ФК «Колос»: Какадій (Тищенко, 58), Богушенко В., Щербін, Зєнов, Будко, Середницький, Білоєнко, Уманський, Майстренко (Гуторов, 60), Іванчак, Лапіка.

Голи: Ільченко, 7-пен; Карєлов, 27; Захарченко, 30; Ключко, 45; Старіков, 54 – Середницький, 13, 37.

Попередження: Ткаченко, 71 – Майстренко, 40.

Перед грою наставники обох суперників Віктор Каща та Олександр Какадій мали проблеми зі складом. І якщо тренеру господарів за рахунок варіювання ігровими позиціями і підключенням у старт кількох травмованих гравців більш менш  вдалося «залатати пробоїни», то керманичу «Колосу» довелося розраховувати лише на 13 футболістів. Стартова активність дворічанців дала «плоди» вже на 7 хвилині гри. Форварда господарів Старікова збили у межах карного майданчика. Пенальті чітко реалізував Ільченко. Відігралися гості доволі швидко. Після подачі кутового і скидки на лінію штрафного майданчика Середницький красивим ударом у дальній кут робить рахунок нічийним. 15 хвилин знадобилося господарям, щоб знову повести у рахунку. Навісна передача з лівого флангу у виконанні Токаря і помилка захисників дозволили Карєлову зробити рахунок 2-1. Через три хвилини індивідуальні дії  на лівому фланзі Захарченка призвели до третього голу Дворічної.  До перерви команди обмінялися схожими голами. На 37 хвилині Середницький з 20-ти метрової відстані за допомогою рикошету скорочує різницю у рахунку, в свою чергу гравець господарів Ключко з такої ж приблизно відстані відновлює різницю у рахунку. Другий тайм став продовженням першого. Ігрова перевага, а з нею і більшість гольових моментів, були на боці ФК «Дворічна». 4-1 за моментами та 1-0 за рахунком – такий підсумок другої половини зустрічі. П’ятий гол відбувся завдяки старанням Старікова, який, отримавши пас в розріз між двома захисниками, не зближаючись з воротарем, забиває останній гол у зустрічі. Отже, 5-2 і ФК «Дворічна» залишає передостанню сходинку турнірної таблиці.

ФК «Цементник» (м. Балаклія) -- ФК «Шевченкове» (смт. Шевченкове) 0-0.

17.00. Стадіон «Вимпел» м. Балаклія.

Арбітри: Дещенко, Шевчук, Слюсар/

У «Цементника» був чудовий шанс скористатися ситуацією з «Газовиком» і одноосібно піднятися на четверту сходинку турнірної таблиці, але грамотна гра оборони та воротаря шевченківців не дозволили їм цього зробити.

«Металург» (м. Куп’янськ) - ФК«Енергетик» (смт. Слобожанське) 3-1.

17.00. Стадіон «Спартак» м. Куп’янськ.

Арбітри: Хамходера, Баламутов, Сидоренко.

Голи: Панасенко, 6, 36; Холодков, 50 – Чепіга, 65.

Попередження: Панасенко, 54; Бондаренко, 64; Сухомлинов, 89 – Середа, 60; Чепіга, 83.

«Металлургу» у боротьбі за срібні нагороди першості потрібна була лише перемога і він її досяг. На шостій хвилині після обіграшу з партнерами на правому фланзі атаки Панасенко з меж штрафного майданчика пробив прямісінько у кут воріт. Воротар «Енергетика» дістав м’яч, але від голу команду не врятував, 1-0. Після голу гра перейшла в спокійне русло, куп’янчани по довгу тримали м’яч, не форсуючи подій на полі, у свою чергу слобожанці намагалися за рахунок швидких контр-атакувальних дій створити небезпеку біля воріт господарів. Одного разу це їм практично вдалося. Після майстерного удару з поза меж штрафного майданчика лише блискуча реакція Сухомлинова врятувала господарів від вірного голу. Відповідь «Металурга» була миттєва – три небезпечні нагоди, одна з яких стала результативною. Успішний рейд Холодкова флангом завершився скидкою у центр штрафного майданчика, звідки набігаючому Панасенку не склало великих труднощів забити другий м’яч своєї команди у зустрічі, 2-0. На 50 хвилині знову відзначився тандем «Металурга» Панасенко-Холодков. Перший потужно і точно пробив з дальньої дистанції, другий добив м’яч у ворота після того, як воротар впорався з першим ударом. Гості всіма силами прагнули виправити ситуацію на полі, але єдине, що їм вдалося, так це гол престижу у виконанні Чепіги, чия індивідуальна майстерність не дозволила воротарю та захисту куп’янчан завершити гру з «сухим» рахунком. Рахунок 3-1 дозволив ФК «Металург» вийти на друге місце в турнірній таблиці.