Харківська обласна асоціація футболу

Громадська спілка

 

Сьогодні, 21-го травня, на стадіоні ім. Баннікова відбувся фінал UNICEF football Cup. Цей турнір розпочався у березні і проходив у 5 прифронтових східних областях –Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській і Харківській, і об’єднав 5 тисяч дітей з 302 шкіл. Основна умова для участі команд в змагання – присутність в заявці не менше 6 дівчат.

 

Захід розпочався відкриттям учбово-тренувального комплексу міні-футбольних полів поблизу Будинку футболу. Символічну стрічку, в присутності команд учасників та запрошених гостей, перерізали президент Федерації футболу України Андрій Павелко, тренер молодіжної  збірної України Олександр Головко та голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

 

 

Щоб підбадьорити юних учасників фіналу Кубку ЮНІСЕФ, дорослі – представники Дитячого фонду ООН, учасники популярного гурту ТНМК, журналісти, футболістки національної жіночої збірної та керівники Федерації футболу зіграли товариський матч на полі стадіону ім. Баннікова. ФФУ представляли її президент Андрій Павелко, перший віце-президент Вадим Костюченко та технічний директор Олег Протасов, які грали пліч-о-пліч з футболістками національної жіночої збірної Яною Калініною, Юлією Шевчук та Іриною Саніною. Професіонали, любителі та відверті новачки – це було неважливо, адже на полі панувала весела атмосфера, хоча й не позбавлена спортивної боротьби – поєдинок закінчився з рахунком 8:5. 

 

 

Після завершення товариського матчу розпочалася фінальні матчі футбольного Кубку ЮНІСЕФ. Як зазначалося, загалом цей турнір об’єднав 5 тисяч дітей, у тому числі дітей-переселенців зі Східної України. У відбіркових етапах кубку взяли участь команди з 302 Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Організаторами турніру виступили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з Федерацією футболу України та Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України, за фінансової підтримки уряду Німеччини через банк розвитку KfW.

 

 

«Команда ЮНІСЕФ працює в Україні вже 20 років і з кожним разом список добрих справ цієї організації, яка допомагає соціально незахищеним дітям, тільки зростає. Федерація футболу України бере в цьому процесі найактивнішу участь. І спільне проведення великомасштабного Футбольного Кубка ЮНІСЕФ є яскравим тому підтвердженням. Складно уявити, що відчувають наші маленькі співвітчизники, яким довелося разом з батьками залишити свої домівки, друзів і рятуватися від війни в інших регіонах. Але ми зобов'язані зробити все можливе, щоб в нових колективах і школах діти-переселенці відчували нашу опіку. Тільки так ми вбережемо їх від негативу вулиць, і допоможемо зробити правильний вибір свого майбутнього», – зазначив президент ФФУ Андрій Павелко.

 

 

У свою чергу голова представництва ЮНІСЕФ Джованна Барберіс розповіла, що «головною філософією цього турніру є зближення людей та взаємодопомога». «Спорт є природним способом згуртування людей в цілому і дітей різних соціальних категорій зокрема», - зазначила Джованна Барберіс, За її словами, футбольний кубок ЮНІСЕФ це не змагання, а його мета - не перемоги. «Ціль турніру - навчитися працювати разом як команда. Ця ініціатива виховує цінності соціальної згуртованості, взаємної підтримки і пропонує можливості для залучення у соціальне життя. Спорт забезпечує простір для взаєморозуміння і дружби, що є зараз надзвичайно важливим для дітей, які були переміщені і покинули свої домівки», – наголосила вона.

 

 

Переможцем змагань стала Енергодарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 (Запорізька область), яка у фіналі перемогла Пісочинський колегіум Харківської районної ради з рахунком 3:0. 

 

 

 

Бронзовими призерами стала школа № 66 з міста Маріуполя, яка в серії післяматчевих пенальті переграла команду ЗОШ  І ст. - гімназію з м. Мирноград Донецької області. Після фінального матчу переможці та учасники отримали пам’ятні подарунки від президента ФФУ Андрія Павелка та голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованни Барберіс. А на завершення свята на всіх учасників та гостей чекав сюрприз - концерт відомого музичного гурту «ТНМК».