Харківська обласна асоціація футболу

Громадська спілка

                           

За ініціативою Голови Харківської обласної федерації футболу В.М.Коваленка, 26 червня 2018 року на базі спортивно-оздоровчого табору Харківського державного вищого училища фізичної культури та спорту № 1 (смт. Лиман Зміївського району Харківської області, директор училища – Попов Анатолій Михайлович) відбулося спортивне свято для дітей. В рамках проекту «Відкриті уроки футболу» діти грали, спілкуватися з волонтерами, змагалися в спортивних естафетах. Підсумком фестивалю став «Солодкий кубок», учасники якого отримали ласощі. Вихованці табору отримали у подарунок від федерації м’ячі для тренувань.

Проект «Відкриті уроки футболу» реалізується в Україні Федерацією футболу з 2012 року. З 2014 року однією з основних задач проекту є допомога дітям-переселенцям та на подолання їх відчуженості від місцевих дітей засобами масового футболу. У Харківській області проект  впроваджено у чотирнадцяти  районах, містах і громадах області. У 2018 році проведено 2 всеукраїнських навчальних семінари для волонтерів (педагогічні працівники шкіл отримали відповідні знання та сертифікати), а також проведено три фестивалі «Відкриті уроки футболу» за підтримки ФФУ. В 2017 р. було проведено 3 фестивалі за ініціативою ФФУ та п’ять фестивалів за ініціативою ХОФФ (охоплено 1536 учнів). У  рамках проектів загальноосвітні навчальні заклади області отримали спортивну форму та спортивний інвентар.

З 2016 р. ХОФФ впроваджує свій власний проект в дитячих таборах відпочинку. Вже сім літніх таборів відпочинку Харківської області познайомилися з відкритими уроками футболу, отримали подарунки та спортивний інвентар. На цей час основною метою обласної федерації є залучення всіх районів та міст області до фестивалю, впровадження його для дітей з особливими потребами.